NECMETTİN NURSAÇAN, RAMAZAN SOHBETLERİNDE

NECMETTİN NURSAÇAN, RAMAZAN SOHBETLERİNDE
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

08 Haziran 2018

Ramazan ayının sonuna yaklaşırken Küçükçekmece Belediyesi'nin Fevzi Çakmak Meydanı'nda düzenlediği etkinlikler tüm hızıyla sürüyor.

Küçükçekmece Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında ünlü ilahiyatçı Necmettin Nursaçan'ı vatandaşlarla buluşturdu. 

Gölge oyunu ile başlayan etkinlikler Adem Tay'ın verdiği Tasavvuf Musikisi konseriyle devam etti. Alanda ücretsiz olarak hizmet veren eğlence treni çocuklara keyifli anlar yaşattı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, etkinlik alanındaki standları ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. 

“HERŞEYDE BİR HİKMET ARAYIN”

Küçükçekmecelilerin büyük ilgisiyle karşılanan Necmettin Nursaçan, Peygamberlerin dualarını ve şükrün önemini anlattı. Nursaçan, duaların önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “İslam Dünyası’nda kan var, gözyaşı var. Asıl hedef biziz yani Türkler. Çok duaya ihtiyacımız var, dua etmeliyiz” diyerek zulüm altındaki Müslümanlar için dua etti.

Nursaçan, kabul olmayan duaların çok sorgulanmaması gerektiğini söyleyerek, “ Herşeyde bir hikmet aranmalıdır. Dua ederken lokman helal olmalı. Sözün doğru olmalı. Yanık yürekle yapılan dualara Rabbimiz, şimşek gibi müstecap eder” diye konuştu. 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ