ÖZGEÇMİŞ

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Temel Karadeniz

Temel Karadeniz 13 Temmuz 1967 yılında İstanbul'un Esenler ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Aslen Sivas Gürünlü olan Temel Karadeniz, babası Mehmet ve annesi Gülbahar Karadeniz’in beş kız evladının ardından ilk erkek evlat olarak dünyaya geldi. Beş ablası ve kendisinden sonra doğan bir erkek kardeşiyle birlikte kalabalık bir ailenin mutluluğunu, bir arada yaşamanın güzelliklerini tattı, paylaşmanın erdemiyle şekillenen bir çocukluk geçirdi.
 
Temel Karadeniz ilköğrenimini Dr. İlhami Faydagör İlkokulu’nda, ortaokulu İbrahim Turan Ortaokulu’nda lise eğitimini ise Şehremini Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Öğrenimine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam etti.  1992 yılında Nilgün Karadeniz ile hayatını birleştiren Temel Karadeniz 1995 yılında ilk kızı Büşra'yı kucağına aldı.
 
Temel Karadeniz 1999 yılının sonlarına doğru Fazilet Partisi çatısının altında siyasi kariyerine ilk adımını attı. Farklı düşüncelere açık, birbirinden farklı düşünen insanların bir arada olma gücünü benimseyerek ve tecrübe ederek yetişmiş bu genç adam için siyaset, bir ülkenin kaderini tayin anlamı taşıdığından kutsal bir görevdi. Bir iş, bir meslek değil bir gönül meselesiydi. Bu saiklerle adım attığı siyaset sahnesinde, farklı düşünceleri ve vefakârlığıyla dikkatleri üzerine çekmeye başladı.
 
2000 yılında ailesine yeni bir neşe katan ikinci kızı Zehra’nın doğumu, siyaset sahnesine yeni girmiş çiçeği burnunda siyaset adamı için adeta bir uğur niteliği taşıdı. Temel Karadeniz’in Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak verdiği hizmet, kuruluşunda da görev aldığı ve yakın gelecekte ülkenin kaderini değiştirecek olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Küçükçekmece ilçe başkanlığı görevine atanmasıyla taçlandı.
30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonucunda devraldığı Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.
 
İNSAN ODAKLI YÖNETIM…
 
Küçükçekmece’de yenilikçi bir partinin, yeni soluğuydu artık Temel Karadeniz. Kısa sürede İstanbul’un gözbebeği ilçelerinden birisi olan Küçükçekmece’de halkın sevdiği ve güvendiği bir isim haline geldi. Muhafazakar demokrat dünya görüşüne sahip olan Temel Karadeniz insanı ve insanın asli değerlerini esas alan felsefesiyle, bir toplumun ancak kendi değerlerine sahip çıkarak, onları koruyarak gelişebileceğine inandı. Siyaset sahnesindeki çabası da, sokakta sıradan bir insan olarak yaşarken çabası da hep bu oldu.
 
Bu özelliği ile Küçükçekmece halkının içinden birisi olmayı başardı. Halka, ancak onların içinde yaşayarak, onlarla temas halinde olarak hizmet edilebileceğine inandı ve bunu düstur edindi. Hedef: Değerlerine sahip çıkan ve gelişen Küçükçekmece… Öte yandan Temel Karadeniz sosyal hayatında da farklı renklere açık oldu. Yıllarca karikatür ile ilgilendi. En ince çizginin, en küçük detayın bile çok önemli olduğu bu zarif sanatın kendisine kattıklarını hep önemsedi.