CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi, Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kongreye partililer büyük ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi öncesi parti otobüsünden halka hitap ederek, önemli mesajlar verdi.

 “BU MİLLET ŞEHİTLERİYLE YAŞAYAN BİR MİLLETTİR”

Terörle mücadele eden Mehmetçiği, güvenlik güçlerini, isimlerini sayarak 15 Temmuz’un şehit gençlerini selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülke asırlardır ölümü öldüren o yiğitler sayesinde ayaktadır. Bu millet şehitleriyle yaşayan, onları baş tacı eden bir millettir” dedi ve şehitler için Allah’tan rahmet diledi. Kendilerine Avrupa’yı yurt kılan Türk gençleri, İsrail’in devlet terörüne boyun eğmeyen Filistinli gençleri, açlık ve yoksulluktan kaçarken Akdeniz’de canlarını teslim eden gençleri de selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrenin başarılı geçmesi ve hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Siyasetin özünde millete hizmet yarışının bulunduğunu, var oluş gayesinin ise ülkeye ve millete en kaliteli şekilde hizmet etmek olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin; ilkelerle, prensiplerle ve belli değerlerle yapılması gereken bir iş olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlakı, ilkesi olmayan siyasetin ne ülkeye, ne de millete faydası olur. Rüzgârgülü gibi esintiye göre yön değiştiren, eğilip bükülen bir siyasi anlayış, popülizmin bataklığında debelenmeye mahkûmdur” diye konuştu.

“TÜRK SİYASETİ KİRLETİLDİ”

Türk siyasetinin hiçbir ilke ve ahlakla bağdaşmayan, kapalı kapılar arkasında yürütülen pazarlıklarla kirletildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun Türk siyasi tarihine yeni bir utanç vesikası olarak kaydolduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her ne kadar kendileri ve medyadaki aveneleri bu skandalı örtbas etmeye kalksalar da, milletimiz meseleyi çok net bir şekilde görmüştür” değerlendirmesine yer verdi.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ