KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ
Küçükçekmece Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri

Sağlık İşleri Müdürlüğü

Sağlık İşleri Müdürlüğü

 

Muzaffer Varol Muzaffer VAROL

Doğum Yeri: İstanbul/Kocasinan
Doğum Yılı: 1968
Öğrenim: Lisans- Tıp Fakültesi
Meslek: Pratisyen Hekim
Görevleri: Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ambulans Noktası Mesul Müdürlüğü, Labr. Sorumlu Müdürlüğü
Telefon: 44 44 360
Adres:Halkalı Turgut Özal Bulvarı No 10, 34303 Küçükçekmece / İstanbul

 

Özgeçmişi

1968 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 1992 yılında mezun oldu. Sağlık Bakanlığı bünyesinde Sinop İli Güzelkent ilçesinden 4 yıl kadar Sağlık Ocağı Hekimi, 2 yıl Sorumlu Hekim olarak görev yaptı. İstanbul Esenler Belediyesinde 4 yıl, daha sonra Bağcılar Belediyesinde 2 yıl hekim olarak görev üstlendi.
Daha sonra Küçükçekmece Belediyesinde Sağlık İşleri Şefliği ve Müdürlük yaptı. Halen Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde Müdür olarak görev yapmaktadır.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Poliklinik Hizmetleri

Halka yönelik ücretsiz poliklinik hizmetleri : Kurumumuza başvuran tüm vatandaşlara ücretsiz muayene, pansuman, enjeksiyon ve tansiyon hizmeti verilmektedir.

Hasta Nakil Hizmetleri: İlçemizde ikamet edip kendi imkanları ile evinden hastaneye, hastaneden evine gidemeyen yatalak,felçli,ameliyat olmuş veya trafik kazası geçirmiş vatandaşlarımıza ambulanslarımızla nakil hizmeti verilmektedir.

Personele yönelik poliklinik hizmetler : Küçükçekmece Belediyesinin memur, işçi ve sözleşmeli personelinin kendisi, eşi ve bakmakla yükümlü olduğu ana, baba ve çocuklarının hastalanmaları halinde tedavileri için gereken yapılmaktadır.

Ücretsiz muayene ve ilaç dağıtımı : İlçemiz sınırları içindeki ve dışında faaliyet gösteren ilaç firmalarından hibe olarak alınan ilaçların fakir hastalara ve sosyal güvencesi olmayanlara muayene neticesi dağıtımı yapılmaktadır.Aynı zamanda ilçemizde belirli noktalara konulan ilaç atık kutuları ile evlerinizdeki kullanılmayan ilaçlar toplanmakta,miadı ve kontamine olma  durumları incelenerek tasnif edilmektedir.İmha edilmesi gereken ilaçlar tıbbi atık olarak imha edilmektedir.

Diş Sağlığı Hizmetleri: Bölgemizdeki okullarda çocukların ağız ve diş sağlığına yönelik  taramalar yapılmakta,çocuklarımız bu konuda bilinçlendirilmekte,ağız ve diş sağlığı yönünden takibe alınmaktadır.

Veterinerlik Hizmetleri

İlçemiz sınırları dahilinde gerek vatandaş şikayetiyle gerekse bölge ekiplerimizin kontrolleri sırasında  tespit edilen rahatsızlık veren veya yaralı sokak hayvanları toplama ekiplerimiz tarafından bulundukları yerden alınıp Küçükçekmece İlçesi Altınşehir Kayabaşı yol ayrımında bulunan sokak hayvanları rehabilitasyon merkezimize teslim edilmektedir. Sahipsiz  bu hayvanlar önce müşahade bölümüne alınmaktadır. Barınağa gelen hayvanlar ile ilgili bilgiler bilgisayar ortamında kayıt altına alınır ve bu veri tabanı üzerinden takip ve kontrol çalışması yapılır. İlk muayeneleri yapıldıktan sonra iç ve dış parazit ilaçlamaları yapılıp kısırlaştırma işlemine alınırlar,daha sonra kuduz aşıları yapılır.Kısa süre içinde de  ya alındıkları ortama geri bırakılırlar veya sahiplendirilirler.

Faaliyet Raporları

2013 Faaliyet Raporu