KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ
KSD Dergisi

Zabıta Müdürlüğü

Zabıta Müdürlüğü

Remzi Cihan Remzi CİHAN

Doğum Yeri:  Malatya
Doğum Yılı: 1966
Öğrenim: Lisans
Görevleri: Zabıta Müdürlüğü
Telefon:  411 07 64
E-mail: remzicihan@kucukcekmece.bel.tr
Adres: Halkalı Turgut Özal Bulvarı No 10,  34303 Küçükçekmece / İstanbul

 

Özgeçmişi:

1966 yılında Malatya’da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Malatya’ da tamamladı. Aydın Nazilli Polis Eğitim Merkezi’nden mezun oldu. Halen Eskişehir Anadolu Üniveristesi Halkla İlişkiler Bölümünde eğitimini sürdürmektedir. 1989-1994 yılları arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde çeşitli şubelerde görev yaptı.1994 yılında itibaren Esenler ve Bağcılar Belediyelerinde görev yapmış olup; 2004 yılından itibaren Küçükçekmece Belediye Başkanlığında zabıta müdür yardımcısı olarak  görev yaparken 07.12.2011 tarihinden itibaren Zabıta Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Remzi CİHAN evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Zabıta Müdürlüğü
Bu güzel ilçemizin düzenini, halkımızın sağlığını, emniyet ve selametini, huzur ve rahatını bozacak kişi ve eylemlere engel olmak, daha güzele daha iyiye ulaşmak için her türlü şikayet ve istekleriniz için 411 07 81 - 411 07 96 – 97 - 98 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Fiziksel Yapı
Müdürlüğümüz faaliyetlerini Ana Hizmet Binasının giriş katında yürütmektedir.

Misyonumuz
En iyi ve en güzel hizmete sahip olması gerektiğine inandığımız ilçemiz sakinlerinin memnuniyetini sağlık, selamet ve refahını arttırmak için çalışmak.En üstün kalitede hizmet sunabilmek ve yapılan çalışma ve hizmetlerimizi halkın ihtiyaçları doğrultusunda ve tam zamanında sunmak ilke olarak benimsenmiştir.

Vizyonumuz
İlçe genelinde devriye gezen ekiplerin sayısı ve denetimler arttıkça Belediye suçları azalacaktır. Belediye Zabıtası olarak ceza yazan değil, vatandaşı bilgilendiren, olaylara güler yüzlü ve olumlu yaklaşan yönümüzle halkın sempatisini kazanmak ve zabıtanın imajını olduğundan daha iyi yönde geliştirmek için Müdürlük olarak çok gayretli olmayı ve örnek bir müdürlük olmayı hedefliyoruz.


Zabıta kadromuzda 1 Müdür, 5 Zabıta Amiri, 19 Zabıta Komiseri, 2 Zabıta Komiser Yardımcısı ve 113 Zabıta Memurundan oluşmaktadır.


Belediye Zabıtası
Beşikten mezara kadar insan ile iç içe olan tek amme kuruluşu Belediyedir. İnsanla Belediye hizmetleri bir bütünleşme içindedir. Bu bütünleşmenin ve her anın baş mimarı Belediye Zabıtasıdır.

Huzur, Ekonomi, Sosyal Hizmetler, İmarlaşma, Kültürel Hizmetler, nizam ve intizam, yenilen içilen şeyler ve yerler, koruyucu hekimlik, çevre sağlığı, dinlenme yerleri gibi yer ve hizmetlerde (Belediye) hemşehri için bir kavramdır, ama Belediye Zabıtası temsil eden, gözle görülen, hizmet vermesi beklenen veya ilgilileri uyarması istenen üniformalı bir kuruluştur.

Çalışma Sistemi - Ekiplerimiz
Seyyar, İşgal ve Şikayet Ekipleri
Yapı Denetim Ekibi
Pazar Ekibi
Trafik Ekibi
Sıhhi ve Gayri Sıhhi Evrak Ekipleri
Tütün, İnternet Kafe Denetim Ekibi
Trafiğe Kapalı Hürriyet Caddesi Ekibi
Ruhsat Komisyon Ekibi
Sağlık İşleri Denetim Ekibi
Gece Ekibi
Nöbetçi Ekipler
Kaymakamlık Çevre Koruma Ekibi
Çevre Temizlik Ekibi

Seyyar, İşgal ve Şikayet Ekipleri
Kaldırımlara,cadde ve sokaklara,dükkan önlerine,sattıkları malları,malzemelerini koyarak geliş geçişe engel olacak şekilde sürekli işgal edenler uyarılır.Israr edenler hakkında yasal işlemler uygulanır.

Seyyar faaliyet gösterenlere yasal işlem uygulanır.

Ses yükseltici cihazlarla bölgede satış yapanlara yasal işlemler uygulanır.

İzinsiz günü geçmiş afiş ya da reklam panolarının, ilan tanıtım ve reklam yönetmeliğine aykırı olanları kaldırarak takibini yapar.İlgilileri hakkında yasal işlem yapar. 

Vatandaşlardan gelen şikayet ve dilekçelerin gereği yapılır.

Müdürlüğümüze intikal eden asker ailesi evraklarının tahkikatları yapılır.

Takip için büro evrak kayıttan alınan evrakları neticelendirilip intaç yapılır.

Belediye emir ve yasaklarına uymayarak faaliyetten men edilen işyerlerinin kontrolünü yapar.

Sıhhi ve Gayri Sıhhi Evrak Ekipleri
Takip için büro evrak kayıttan alınan evrakların takibini yapıp neticelendirip intaç etmek.

Ruhsatsız işyerlerine denetim formu, ceza zabtı, açık zabıt tanzim etmek.
İşyerlerine mühür tatbik etmek, mühürlü durumlarını takip etmek, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmak.

Belediye encümenince kararlaştırılan cezaların tebliği ve takibini yapmakla görevlidir.