ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Musahmettin YAZICI

Doğum Yeri: Edirne  
Doğum Yılı: 1969
Öğrenim: Üniversite
Meslek: Kamu Yöneticisi 
Görev: Zabıta Müdürlüğü
Telefon:  444 4 360
E-posta: zabita@kucukcekmece.bel.tr
Adres: Halkalı Turgut Özal Bulvarı No 10,  34303 Küçükçekmece / İstanbul

Özgeçmişi:
1969 yılında Edirne'de doğdu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1998 ve 2010 yılları arasında Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde çeşitli görevlerde çalıştı. 2010 yılından itibaren Küçükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde Zabıta Amiri ve Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteyken 2014 Mayıs'ta Zabıta Müdürlüğüne atandı. Halen bu görevini devam ettirmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Zabıta Müdürlüğü
Bu güzel ilçemizin düzenini, halkımızın sağlığını, emniyet ve selametini, huzur ve rahatını bozacak kişi ve eylemlere engel olmak, daha güzele daha iyiye ulaşmak için her türlü şikayet ve istekleriniz için 4110764–65–66–67-68 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Fiziksel Yapı
Müdürlüğümüz faaliyetlerini yeni hizmet binasının B-1 ve B-2 katlarında yürütmektedir.

Misyonumuz
En iyi ve en güzel hizmete sahip olması gerektiğine inandığımız ilçemiz sakinlerinin memnuniyetini sağlık, selamet ve refahını arttırmak için çalışmak.En üstün kalitede hizmet sunabilmek ve yapılan çalışma ve hizmetlerimizi halkın ihtiyaçları doğrultusunda ve tam zamanında sunmak ilke olarak benimsenmiştir.
Vizyonumuz
İlçe genelinde devriye gezen ekiplerin sayısı ve denetimler arttıkça Belediye suçları azalacaktır. Belediye Zabıtası olarak ceza yazan değil, vatandaşı bilgilendiren, olaylara güler yüzlü ve olumlu yaklaşan yönümüzle halkın sempatisini kazanmak ve zabıtanın imajını olduğundan daha iyi yönde geliştirmek için Müdürlük olarak çok gayretli olmayı ve örnek bir müdürlük olmayı hedefliyoruz.
Belediye Zabıtası
Beşikten mezara kadar insan ile iç içe olan tek amme kuruluşu Belediyedir. İnsanla Belediye hizmetleri bir bütünleşme içindedir. Bu bütünleşmenin ve her anın baş mimarı Belediye Zabıtasıdır. Huzur, Ekonomi, Sosyal Hizmetler, İmarlaşma, Kültürel Hizmetler, nizam ve intizam, yenilen içilen şeyler ve yerler, koruyucu hekimlik, çevre sağlığı, dinlenme yerleri gibi yer ve hizmetlerde (Belediye) hemşehri için bir kavramdır, ama Belediye Zabıtası temsil eden, gözle görülen, hizmet vermesi beklenen veya ilgilileri uyarması istenen üniformalı bir kuruluştur.
Kuruluş
Zabıta Müdürlüğü 5393 sayılı Belediye Kanununun 48. ve 22.02.2007 tarihli, 26442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmelik Hükümlerine dayanarak Küçükçekmece Belediye Meclisinin 08/06/2007 tarih ve 95 sayılı kararı gereğince kurulmuştur.
Teşkilat
1-Zabıta Müdürlüğü Teşkilatı, Müdür, Amir, Komiser ve Zabıta Memurları personellerinden oluşur.
2-Zabıta Müdürlüğü Teşkilatı Müdür, Büro Amirliği, Denetim Ekipleri Amirliği, Bölge Ekipleri  Amirliği, Trafik Ekip Amirliği, Pazarlar Ekipleri Amirliği, Seyyar Ekipleri Amirliği, Nöbetçi Ekip Amirliğinden oluşmaktadır. Amirliklerin sayı ve görevlerini belirlemede Belediye Başkanı veya görevlendirilmiş Başkan Yardımcısı yetkilidir.
3-Müdürlüğün Teşkilat Yapısı
a) Müdür
b) Büro Amirliği
c) Denetim Ekipleri Amirliği
d) Bölge Ekipleri Amirliği, 
e) Trafik Ekip Amirliği, 
f) Pazarlar Ekipleri Amirliği, 
g) Seyyar Ekipleri Amirliği, 
h) Nöbetçi Ekip Amirliği  
Bağlılık 
MADDE 7: (1) Zabıta Müdürlüğü Belediye Başkanına veya görevlendireceği Başkan Yardımcısına bağlı olarak, iş ve işlemlerde ilgili mevzuat hükümlerini yerine getirmek hususunda yetkili ve sorumlu olup, bu yönetmelik hükümleri ile bağlıdırlar.

Yönetmelikler

Çalışma Yönetmeliği

BELEDİYE EMİR VE YASAKLARI YÖNETMELİĞİ