PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Ahmet Metin SANCAR

Doğum Yeri: Devrek / Zonguldak
Doğum Tarihi: 1969
Öğrenim: Lisans
Meslek: Mühendis
Görev: Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Telefon: 444 4 360 / 6830
E-posta: park@kucukcekmece.bel.tr
Adres: Halkalı Turgut Özal Bulvarı No 10,  34303 Küçükçekmece / İstanbu

Özgeçmişi
İlköğrenimini Devrek İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Orman Genel Müdürlüğünde Mühendis, İstanbul Büyükşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğünde ve Mezarlıklar MüdürlüğündeTeknik Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ayrıca Düzce Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sultanbeyli Belediyesinde Başkan Danışmanlığı yaptı. Halen Küçükçekmece Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Müdürlüğün Görevleri
Küçükçekmece uygulama imar planlarında müdürlüğümüzün uzmanlık alanına giren ve bu amaçlara tahsis edilmiş sahaların tanzimi için gerekli etüt, proje ve detay planlarının gerekli müdürlükler ile koordineli çalışmak sureti ile hazırlamak ve yaptırmak. Bu suretle Küçükçekmece sınırları içerisinde yeni korular, parklar, bahçeler, yeşil alanlar, refüjler, çocuk bahçeleri, oyun alanları, spor alanları, meydan tanzimleri, eğlendinlen alanları, eğlenme ve dinlenme mekânları ile yol ağaçlandırmaları yapmak ve yaptırmak; bu alanlar için gerekli her cins inşaat ve tesisat malzemeleri temin etmek ve ettirmek; ayrıca mevcut olanların bakım ve onarımlarını yapmak ve yaptırmak.  Görev alanları dâhilindeki bitkilerin genel bakım, hastalık ve zararlarından korunması için zirai mücadele ve budamalarını yapmak ve yaptırmak Müdürlüğün başlıca görevleridir.

Yönetmelikler
Çalışma Yönetmeliği