RAMİL GULİYEV: “YOLUMDAN HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEDİM”

RAMİL GULİYEV: “YOLUMDAN HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEDİM”
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

20 Kasım 2018

Küçükçekmece Belediyesi’nin Spor Spikeri Yasin Dallı moderatörlüğünde gerçekleştirdiği ‘Gençlik Söyleşileri’ne Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Atlet Ramil Guliyev konuk oldu.

Türkiye’ye, Dünya Atletizm Şampiyonaları tarihindeki ilk altın madalyasını kazandıran Milli Atlet Ramil Guliyev, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşide gençlerle buluşarak, önemli mesajlar verdi.

“TÜRKİYE’DE DESTEK BULDUM”

Başarılı milli atlet Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelme sebebini şu sözlerle açıkladı:

 “2005 yılında Türkiye’ye kamplara geliyordum. 2009 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nden bana teklif geldi. Yetenekli olduğumu hissediyordum. O zaman Azerbaycan’da yeteri kadar destek yoktu. Şartlar çok elverişli değildi. Yeteneklerin desteklenmesi de gerekiyor. Fenerbahçe Spor Kulubü’nün desteğiyle Türkiye’ye taşındık. O zamandan beri de Türkiye’yi temsil ediyorum” dedi.

“ÇOK ÇALIŞMAK GEREKİYOR”

Kendisine büyük başarılar kazandıran en önemli şeyin azmi olduğunun altını çizen Ramil Guliyev, “ Bana bu yola çıktığımda sen Amerikalı ya da Jamaikalı değilsin. Boşuna uğraşıyorsun. Yanlış yapıyorsun diyorlardı. Ben her zaman olacak dedim. Yanlış işlerle uğraşıyorsun diyorlardı. Bu da bana daha fazla motivasyon veriyordu. Ben inanıyordum ki bu yapılacak bir şeydi. Çok çalışmak ve azim beni buraya getirdi. Hiçbir zaman vazgeçmedim. Çok çalışmak gerekiyor. Gençlere de tavsiyem çıktıkları yoldan vazgeçmesinler” dedi.

“HEDEF; OLİMPİYATLARDA ALTIN MADALYA”

Ramil Guliyev, bundan sonraki hedefinin ise 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan altın madalya ile dönmek olduğunun altını çizdi. Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Guliyev’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ