KÜÇÜKÇEKMECELİLER ÇİĞ KÖFTE FESTİVALİNDE BULUŞTU

KÜÇÜKÇEKMECELİLER ÇİĞ KÖFTE FESTİVALİNDE BULUŞTU
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

23 Mart 2019

Küçükçekmece Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği Çiğ Köfte Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Kanarya Mahallesi Pazar alanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Festivalde, Doğu ve Güneydoğu illerinin önemli lezzetlerinden olan 2 ton çiğ köfte vatandaşlara ikram edildi.

BAŞKAN TEMEL KARADENİZ’DEN BİRLİK MESAJI

Festivale, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de katıldı. Birlik ve beraberlik mesajı veren Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “5 yılda Küçükçekmece’ye önemli eserler kazandırdık. Önümüzdeki dönem Kanarya Mahallesi’ne de altı otopark, üstü park ve pazar yeri olacak bir Pazar yeri kazandırmak istiyoruz. Yine bu bölgemizde 100 dönümlük Millet Bahçesi yapıyoruz. Haziran ayı sonunda bitecek. Hizmetinize sunacağız. Bizim en önemli eserimiz gönül köprüleri yapmak ve güçlendirmek. Aramızdaki birlik beraberlik ve kardeşlik hiç bozulmasın” diye konuştu.

VATANDAŞ HALAYLARLA EŞLİK ETTİ

Festivalde Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz vatandaşlara çiğ köfte ikramında bulundu. Yerel sanatçılar Aydın Aydın, Tuncay Okutan ve Mikail Güllü’nün sahne aldığı festivalde, sanatçıların seslendirdiği şarkılara vatandaşlar halaylarla eşlik etti. Best Gençlik Halk Oyunları ekibi de Bitlis yöresi halk oyunuyla büyük beğeni topladı. 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ