KEDİYE KÖPEK DİŞİ MÜDAHALESİ

KEDİYE KÖPEK DİŞİ MÜDAHALESİ
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

14 Aralık 2018

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner ekipleri, ilçedeki vatandaşlardan gelen kedi ve köpek ihbarlarını değerlendirmeye devam ediyor.

Küçükçekmece Belediyesi Veteriner ekipleri, Fatih Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaşın ihbarı üzerine öndeki köpek dişi olağanüstü büyüyen ve yemek yiyemeyerek halsiz düşen kediye müdahale ederek, sağlığına kavuşturdu.

HEKİMLERDEN ANINDA MÜDAHALE

Küçükçekmece’de bir okulda öğretmenlik yapan Onur Barık, “Kedi görev yaptığım okulun önünde her gün çocuklarla birlikte beslediğimiz bir kediydi. Dişi ile ilgili bir problemi olduğunu gördüm. Yemek yiyemiyordu. Tedavi edilmezse birkaç gün sonra iyice halsiz düşecek belki de ölecekti. Belediyemize bir twit attım. Onlar da kayıtsız kalmadı. Hızlı bir şekilde bana dönüş yaptılar” dedi.  Kediye anında müdahale ettiklerini belirten Belediye Veteriner Hekimi Yunus Emre Sondoğan,' Kedi bize geldiğinde iştahı yoktu. Uzayan dişini operasyonla aldık. Sağlık durumu iyi. Kendisini biraz daha dinlendirip, aldığımız mahalleye bırakacağız" diye konuştu. 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ