HAYATİ İNANÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECELİLERE DİVAN ŞİİRLERİ

HAYATİ İNANÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECELİLERE DİVAN ŞİİRLERİ
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Küçükçekmece Belediyesi, program sunucusu, araştırmacı-yazar ve avukat Hayati İnanç’ı Küçükçekmeceli sevenleriyle buluşturdu. Küçükçekmeceliler usta isme büyük ilgi gösterdi.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşiye katılan Hayati İnanç’ı Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz da Küçükçekmeceliler ile birlikte dinledi. İnanç söyleşide divan edebiyatından önemli isimlerin beyitlerini Küçükçekmecelilere okuyarak, anlamlarını açıkladı.

“İNSAN NEREDEN GELDİM NEREYE GİDİYORUM DEMELİ”

Şeyh Galip, Merhum Fenni Efendi, Nabi, Fuzuli, İmam Gazali ve Kanuni’den beyitler okuyan Hayati İnanç, klasik şiirin anlaşılmaya gerek duyulmadan bülbülü dinler gibi dinlenmesi gerektiğini söyledi. İnanç, “İnsan nereden gelip nereye gidiyorum demeli. Bunu demek için ise kalbini ve kafasını da midesi gibi doyurmalı. Yoksa hayat boyu bunu düşünmeden yaşar” dedi. Hayati İnanç kendisine sık sık bu kadar şiiri nasıl ezberliyorsunuz diye soranlara, ‘Siz nasıl dua ezberliyorsanız öyle ezberliyorum’ diyerek cevap verdiğini söyledi.

Program sonunda ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Hayati İnanç’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ