DERMATOLOG NAZAN EMİROĞLU UYARDI: SIK SIK KESELENMEYİN

DERMATOLOG NAZAN EMİROĞLU UYARDI: SIK SIK KESELENMEYİN
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

21 Mart 2019

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği seminerde ünlü sunucu Zahide Yetiş, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde hayranlarıyla bir araya geldi. Ünlü sunucuya Küçükçekmeceliler büyük ilgi gösterdi.

Zahide Yetiş moderatörlüğünde gerçekleşen “Cildiniz İçin Bir İyilik Hareketi” konulu seminerde Uzman Dermatolog Doç. Dr.Nazan Emiroğlu da cilt ile ilgili önemli tavsiyelerde  bulundu.

 “SIK KESELENMEYİ ÖNERMİYORUZ”

Doç. Dr. Nazan Emiroğlu, hemen herkesin köpürterek duş almayı sevdiğini ancak bunun birtakım zararları olabileceğine dikkat çekerek,“ Hepimiz kendimizi köpürte köpürte keselenerek yıkanmayı severiz. Hatta abartırız, derimiz kalkana kadar vücudumuzu keseleriz. Bu belli aralıklarla yapılınca peeling etkisi sağlar ancak doğru olan iki haftada bir keselenmektir. Biz kese kullansak da kullanmasak da cildimiz 21 günde bir kendini yeniler. Ölü deriyi atar. Sık sık kese yaparsak, egzama, sedef VE alerjilere davetiye çıkarmış oluruz” dedi.

“HER BİTKİSEL ÜRÜN MASUM DEĞİL”

Her bitkisel ürünün masum olmadığını ifade eden Nazan Emiroğlu, konuyla ilgili katılımcıları uyararak,  “ Bitkisel demek masum demek değildir. İlaçlar da bitkilerden yapılıyor. Her duyduğunuzu uygulamayın. Bitkisel ama zararlı olan pek çok şey var. Bitkisel zararsızdır demek doğru bir yaklaşım değil” diye konuştu.

“VÜCUDUNUZ ISLAKKEN NEMLENDİRİCİ KULLANIN”

Sıcak su ile yıkanmanın da cilde zararlı olduğunu söyleyen Emiroğlu, duş sonrası vücudu ıslakken nemlendirmenin daha iyi sonuç vereceğinin altını çizdi.

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ