BİSİKLETÇİLER ZÜBEYDE ANA İÇİN YOLA ÇIKTI

BİSİKLETÇİLER ZÜBEYDE ANA İÇİN YOLA ÇIKTI
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Bisiklet Kulübü Anneler Günü dolayısıyla özel ve anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Ana’ya Minnet” bisiklet turu programı kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrine ulaşmak üzere yola çıkan sporcuları düzenlenen törenle uğurladı.

Küçükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde yapılan uğurlama töreninde, Başkan Karadeniz Küçükçekmece'den toplanan toprak parçalarını sporculara teslim etti. Bursa, Balıkesir ve Manisa üzerinden İzmir Karşıyaka’ya ulaşacak olan bisikletçiler, toprak parçalarını Zübeyde Hanım’ın İzmir’deki mezarına bırakacak.

 

“GURUR DUYUYORUM”

 

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, etkinliğe katılım sağlayan sporcuları tebrik ederek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrine pedal çeviren tüm sporcularımızla gurur duyuyoruz. Birliğimize, beraberliğimize destek olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Zübeyde annemiz ve tüm annelerimizin gününü tebrik ediyorum” dedi.

 

“DUAMIZI VE SEVGİMİZİ DE GÖTÜRECEKLER”

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “Bütün annelerimizin gününü tebrik ediyorum. Kaybetmiş olduğumuz annelerimiz için rahmet ve minnet duygularımla onları yad ediyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret edecek sporcularımıza teşekkür ederim. Böyle bir programın Küçükçekmeceliler için çok anlamlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Arkadaşlarımız, Küçükçekmece’den aldıkları toprakları Zübeyde annemizin kabrine götürecekler. Küçükçekmece’deki yüz binlerce insanımızın duasını ve sevgisini de götürecekler. Onlara kazasız belasız bir yolculuk temenni ediyorum” diye konuştu.

Sporculardan Abdullah Gülsever, çok anlamlı bir etkinlik için yola çıkacaklarını ifade ederek, kendilerine destek veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.  

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ