BAŞKAN KARADENİZ’DEN KÜÇÜKÇEKMECELİ KADINLARA MÜJDE

BAŞKAN KARADENİZ’DEN KÜÇÜKÇEKMECELİ KADINLARA MÜJDE
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmeceli ev hanımlarının el işi göz nuru ürünlerini sergiledikleri ve satma imkanı buldukları Hünerli Eller Çarşısı’nı dolaştı. Bol bol alışveriş yapan Karadeniz, eşi ve kızları için el işi hediye satın aldı.

Halkalı’da bulunan Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısı’nı dolaşan Temel Karadeniz’e, Küçükçekmeceli kadınlar da büyük ilgi gösterdi. Hünerli Eller’ deki Küçükçekmeceli ev hanımlarının stantlarını dolaşan Temel Karadeniz, hem vatandaşlarla sohbet etti hem de bol bol alışveriş yaptı. Karadeniz, kızları ve eşi için de birer el işi çanta aldı.

“KADINLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla her zaman insana yatırım yaptıklarını belirten Temel Karadeniz, “Kadınlar bizim için çok önemli. Bu nedenle böyle bir çarşı kurduk. Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısı’nda ev hanımlarımız kendi yaptıkları el işi ürünleri sergileme ve satma imkanı buluyor. Aile bütçelerine ve ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. En önemlisi ise kendi hayatlarına sağladıkları katkı. Annelerimiz ne kadar mutlu ve özgüvenli olursa o kadar sağlıklı ve iyi çocuklar yetiştirirler. Böylelikle daha sağlıklı ve mutlu bir toplumun temelini oluşturmuş oluruz. Bu nedenle kadınlarımız bizim için çok değerli” diye konuştu.

BAŞKAN KARADENİZ’DEN KADINLARA ÇİFTE MÜJDE

Temel  Karadeniz ayrıca, Hünerli Eller Çarşısı’nda cafe ve oyun parkı kuracaklarının müjdesini de verdi.  3 boyutlu rölyef yapan Semiha Ilgız, Ahşap sanatçısı Bilge Aruç ve örgü çanta vb. ürünler yapan  Gülü Aydemir ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e minnetlerini şu sözlerle dile getirdi: “Küçükçekmeceli ev hanımları olarak kendimizi gerçekten çok şanslı hissediyoruz. Bize el işi ürünlerimizi satma imkanı veren Hünerli Eller Çarşısı için belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Burada olmak hem çok eğlenceli hem de bize gerçekten çok şey katıyor. Burada hem sosyalleşiyor hem de aile bütçemize katkı sağlıyoruz”

Küçükçekmece Belediyesi tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen Hünerli Eller Çarşısı’nda 24 ahşap dükkan bulunuyor. Kadınlar, ahşap boyama, takı tasarım, ebru, keçe işi, resim, cam süsleme gibi birçok kategoride emek verdikleri ürünleri satarak aile bütçelerine destek sağlıyor.

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ